top of page

Hayalindeki Uluslararası İşi Elde Etme Kampı

Mutlu olacağın uluslararası işi bulmaya, ve o işi elde etmeye hazır mısın? Birlikte 4 hafta boyunca online görüşmelerle dolu keyifli ve öğretici bir kamp yapacağız!

EmreŞimdi.jpeg

Emre Şimdi ile birlikte!

İlk sınıf başvuruları kapandı! Bir sonraki gruba ilk siz katılmak için bekleme listesine kaydolun.

Bu kampın sonunda yurt içinde veya yurt dışında mutlu olacağın bir işi bulma ve elde etme konusunda gerekli bilgiye, yeteneğe ve stratejiye sahip olacak ve somut adımlar atmış olacaksın.

İlk sınıfa katılmak için kaydını şimdi yaptır! Sadece 20 kişilik yer var.

Hayalindeki Uluslararası İşi Elde Etme Kampı

Tarihler

Her Pazartesi, 19:00-20:30

9 Mayıs - 30 Mayıs, 2022

Son Başvuru Tarihi

19 Nisan, 23:59

İlk sınıf başvuruları kapandı! Bir sonraki gruba ilk siz katılmak için bekleme listesine kaydolun.

Bu kamp sana neler sunacak?

  • Değişim. Kampın sonunda uluslararası, mutlu olacağın bir işi bulmak ve elde etmek konusunda gerekli bilgiye ve yeteneğe sahip olacaksın.

  • Benimle birlikte her hafta canlı Zoom seansları. (Sadece 20 kişilik)

  • Workshoplar ve interaktif egzersizler. 

  • Ödev/Proje Çalışmaları. Kişisel olarak çalışmalarınızı inceleyecek, yorum yapacağım.

  • Benimle ve kamp arkadaşlarınızla bir iletişim aracı sayesinde direk iletişimde olmak. Bir ‘topluluğun’ parçası olmak.

Bu Kamp Kimin İçin?

İşinden tatmin olmayan, ve bir sonraki iş seçiminin hayatına mutluluk ve başarı katacağına emin olmak isteyenler.

Yurt içinde kariyerine devam eden, ama yurt dışında kariyer inşa etmek isteyenler.

Profesyonel hayatına başlamak üzere olan, ve gireceği ilk işin hayatında büyük etkisi olacağına inananlar.

Kamp Planı

1. Hafta

Hangi işin, ne tarz bir kariyerin seni mutlu etmediğini bilebilirsin. Ama neyin seni mutlu edeceğini bilmektir asıl zor olan. Birinci hafta hep birlikte hayat amacımızı, misyonumuzu bulacağız. Ardından bunu sağlıklı bir şekilde kariyer yolculuğumuza bağlayacağız.

 

İlk haftanın sonunda kendine bir ‘yön’ belirlemiş, mutlu bir kariyer, doğru iş için nelere bakman gerektiğini biliyor olacaksın.

2. Hafta

Kariyerinde neyi istediğini bilmek yeterli mi? Ne yazık ki değil. Bu hafta istediğin kariyere, mutlu olacağın işe ulaşmak için gereken adımlar üzerinde çalışacağız. Bu iş için yetkinliklerini değerlendireceğiz, doğru endüstri ve şehir seçimi yapacağız. Yurt dışı kariyer isteyenler için teknik detayları inceleyeceğiz. Hep birlikte iş ilanlarını tarayacağız, uygun fırsatları bulacağız.

 

Bu haftanın sonunda mutlu olacağın kariyere ulaşmak için nereye ve nasıl bakman gerektiğini biliyor olacaksın. Seçeneklerin elinde somutlaşmış olacak.

3. Hafta

Satışçıların, bir satışı kapatmak için kaç kere ‘hatırlatma’ yapmaları gerektiğini biliyor muydunuz? 1 kere mi? 2 kere mi? Hayır, ortalama 5 kere. Ve çoğu satışçı bunu yapmadan pes ediyor desem... Bir işe başvurmak da satış yapmaya benzer. Bir ürünü değil, CV’nizi, potansiyelinizi satıyorsunuz.

 

Bu hafta hedeflediğimiz işler için yapabileceğiniz yaratıcı başvurular üzerine konuşacağız. Birlikte ön yazılar yazacağız. Endüstrideki popüler satış tekniklerini, iş başvurularında uygulamayı deneyeceğiz.

 

Bu haftanın sonunda başvurduğun işten geri dönüş sağlamanın en inovatif yollarını görmüş olacaksın. Yüzlerce CV yollayıp beklemek yerine, birkaç işe aktif başvuru yapmayı, geri dönüş oranını arttırmayı öğreneceksin.

4. Hafta

Hayalindeki işler için mülakatlara girdikten sonra o fırsatları kaybetmek olmaz değil mi? İşte tam bu noktada 4. hafta çalışmalarımız devreye gireceğiz. Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce mülakata girmiş, masanın iki tarafında da oturmuş biri olarak en kritik gördüğüm, sizi diğerlerinden ayırabilecek bilgileri paylaşacağım. Sadece paylaşmakla da kalmayacağım hep birlikte mülakat denemeleri yapacağız. Birbirimize geri bildirimlerde bulunacağız. Yeteneklerimizi pekiştirdiğimize emin olacağız.

 

Bu haftanın sonunda seni diğerlerinden ayıracak, iş teklifiyle sonlanma şansı yüksek mülakat tarzı ve stratejisi geliştirmiş olacaksın.

İlk sınıfa katılmak için kaydını şimdi yaptır! Sadece 20 kişilik yer var.

Hayalindeki Uluslararası İşi Elde Etme Kampı

Tarihler

Her Pazartesi, 19:00-20:30

9 Mayıs - 30 Mayıs, 2022

Son Başvuru Tarihi

19 Nisan, 23:59

İlk sınıf başvuruları kapandı! Bir sonraki gruba ilk siz katılmak için bekleme listesine kaydolun.

Eğitmeninle Tanış

EmreS.jpeg

Emre Şimdi

2016 yılından beri San Francisco’da Cambly adlı şirkette genel müdür olarak çalışıyorum. Hem Türkiye hem de Avrupa pazarlarından sorumluyum. Kariyerim boyunca yurt içi ve yurt dışı yüzlerce işe alım süreçlerinde masanın iki ucunda da bulundum.

Geçtiğimiz sene 5 Parasız Silikon Vadisi isimli bir kitap yazdım ve bu kitapta uluslararası işime giden yolda tecrübe ettiklerimi, hayal kırıklıklarımı ve verdiğim savaşı anlattım. Kitabım, 2021 Platin İş Kitap Ödülleri'nde 'Yılın En İyi Girişimcilik Kitabı' Seçildi.

Tüm bu süreçte, uluslararası iş arayışındaki zorluklar, püf noktalar hakkında bilgi ve deneyim edindim ve şimdi öğrendiklerimi düzenli olarak sizlerle paylaşıyorum.

"Bu kamp sana sadece bilgi sunmayacak. Bilgiye her yerde ulaşabilirsin. Bu kamp sana bir ‘değişim’ sunacak."

Bu kampın geleneksel bir online kurstan farkı nedir?

  • Ne yazık ki online kursların tamamlanma oranları çok yüksek değil. Kamptaki ‘canlı yayın’ ve ‘topluluk’ faktörü, bu kampın amacına ulaşmasına, sizlere ‘değişim’ sunmasına yardımcı olacak.

  • Online kurslarda bilgi kirliliği var. (100 saatlik video, 20 günlük ders.) Günümüzde kimsenin daha fazla bilgiye ihtiyacı yok. Onun yerine bir ‘değişime’ ihtiyacımız var. Kamp, size arındırılmış, sizin ihtiyacınız olan, sizin sorularınızla şekillenen bilgiler sunacak.

  • Online kurslarda eğitimciyle bir diyalog kuramazsınız. Oysa ki kamp süresince her zaman karşılıklı iletişimde olacağız. Sizi bilgilerle boğmayacak, ihtiyacınıza göre seansları yönlendireceğiz.

  • Benimle ve diğer 20 kişiyle iletişim halinde olacaksınız. Bir topluluğun parçası olacaksınız.

  • Ödevleriniz, projeleriniz üzerine benden geri bildirim alacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Canlı seanslar ne zaman olacak?

Canlı seanslar Mayıs 9, 16, 23, 30 günlerinde 1.5’ar saat olarak gerçekleşecek. Haziran 6’da ise 1 saatlik mezuniyet seansımız olacak.

Kurs süresince ne kadar vakit ayırman gerekecek?

Canlı seansların yanı sıra haftalık ödevlerimiz de olacak. Bu kamptan gerçekten verim almak istiyorsan haftada en az 3 saatini ayırmaya hazır olman lazım.

Tüm canlı seanslara katılmalı mıyım?

Bir aksilik çıkabilir ve bazı seansları kaçırabilirsin. Bu tarz durumlar için seans kaydını seninle paylaşıyor olacağız. Ama kampın faydalarından tam anlamıyla yararlanmak istiyorsan tüm seanslara katılmanı öneririz.

Diğer katılımcılarla ve Emre iletişimde olabileceğim bir kanal olacak mı?

Evet. Kurs süresince benimle ve diğer katılımcılarla iletişim kurabileceğin bir iletişim kanalımız olacak.

Ücreti karşılayamıyorum, indirim imkanımız var mı?

Ne yazık ki bu kampta indirim sunamıyoruz. Ancak bu kamp sizler tarafından beğenilir, devamı istenirse, hiç canlı yayın içermeyen veya daha az canlı yayın içeren, daha uygun fiyatlı bir alternatif sunacağız. Ondan yararlanabileceksiniz.

Şu an öğrenciyim, bu kursun bana yararı olur mu?

Kampı öncelikli olarak birkaç sene iş deneyimi olan arkadaşlara sunacağız. Ancak her kamp için birkaç kişilik öğrenci kontenjanı ayırmayı değerlendiriyoruz.

İlk sınıfa katılmak için kaydını şimdi yaptır! Sadece 20 kişilik yer var.

Hayalindeki Uluslararası İşi Elde Etme Kampı

Tarihler

Her Pazartesi, 19:00-20:30

9 Mayıs - 30 Mayıs, 2022

Son Başvuru Tarihi

19 Nisan, 23:59

İlk sınıf başvuruları kapandı! Bir sonraki gruba ilk siz katılmak için bekleme listesine kaydolun.

bottom of page