top of page

Girişimcilik 'Garanticilik' Demek Değil...

Tam zamanlı işinizden istifa etmeyi düşünüp, sonrası için kendinize planlar mı yapıyorsunuz? Garanti olması için 'bir değil, birden fazla planım' olsun mu diyorsunuz?...

2015 yılında tam zamanlı işimden istifa ettiğimde aklımda bir değil, üç farklı plan vardı. Geri dönmek istemiyordum, bundan dolayı yumurtalarımı farklı sepetlere koyayım, riskimi azaltayım diye düşündüm. Planlarım: - Bir şirkete danışmanlık vermek - Bir şirkette part-time çalışmak - Kendi app'imi geliştirmekti. İstifa ettiğim gibi bu planlara yöneldim. Hatta yol boyunca yenilerini de eklendim. Bir yıl boyunca sadece çalıştım; hiç bir sosyal aktiviteye katılmadım; hatta pek çok arkadaşımın özel günlerine gidemedim. Sonunda ise.. Başarısız oldum... Her bir iş için o kadar vakit harcamama rağmen aslında hiç birine 'yeterli' vakti ve ilgiyi verememiştim. Zamanımı daha iyi yönetebilirdim. Herkesin bir işe günde 8 saat ayırdığı bir ekonomide, Her işe günde 4 saat ayırmanın bana veya işe bir faydası olmadı. Anladım ki.. Bazen yumurtaları farklı sepetlere koymak yerine Aynı sepete koymak Ve o sepeti sağlam tutmak gerekiyormuş. İyi seneler diliyorum. :)


---

Yurt içi veya yurt dışı istediğiniz işi bulmanız, keyif alacağınız bir kariyere ulaşmanız için hazırladığım 'Hayalindeki O İş' adlı ücretsiz e-rehber için buraya tıklayabilirsiniz!


bottom of page