top of page

Network Yapmak veya Yapmamak

‘Sizden daha başarlı insanlarla arkadaş olun, ‘network’ yapın’ sözünü hiç duydunuz mu? Pek katılmadığım bu bakış açısına bir alternatif sunacağım...Girişimciliğe başladığımda herkesin etrafında bahsettiği popüler girişimcilerle ben de tanışmak istiyordum. Ancak bir kişinin diğeriyle tanışmaya çok meraklı olduğu arkadaşlıklardan pek içten, sürdürülebilir bir bağ çıkmıyor ne yazık ki. Ve çıkmadı da...


Onun yerine benim gibi hevesli yeni girişimcilerle zaman geçirmeye başladım. Her birimizin onlarca başarısız girişiminin ardından bu arkadaşlarım deneyimlenmeye ve etrafım bol bol başarılı girişimcilerle çevrilmeye başladı.


Bence odaklanmamız gereken başarılı olmuş, popüler kitleyle network yapmak değil...

Odaklanmamız gereken birlikte savaşacağımız, birbirimize destek olacağımız kitleyle birlikte GELECEKTE başarılı bir network oluşturmak...


Arkadaşlarımızın bizden ‘daha fazla’ başarılı olmasını isteyip. onlara elimizden geldiğince destek olabiliriz. Onların başarısı bizi arkada bırakmaz, aksine ilham verir ve farkında olmadığınız yeni fırsatları tanımanızı sağlar.


Sizce?... Sizin paylaşmak isteyeceğiniz benzer deneyiminiz var mı?


--

Kendi işinizi kurmakla ilgili faydalı içerik için '10 Adımda Kendi İşini Kurmak' adlı e-rehberime ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz!

bottom of page